![](/sites/default/files/2021-01/104_0.jpg)
![](/sites/default/files/2023-08/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2023-08-27_16-56-56-675.jpg)
Σε μια μικρή γιορτή εξελίχθηκε η χθεσινή βραδιά, κατά τη διάρκεια της οποίας, ο Σύλλογος Πολιχνιατών Αθήνας βράβευσε τους επιτυχόντες των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2023, αλλά και τους αθλητές και τις
![](/sites/default/files/2021-01/Theofilos.jpg)
Τη ζωή και την πορεία του δικού μας λαϊκού ζωγράφου Θεόφιλου Χατζημιχαήλ θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στις 10 Αυγούστου,στο Πολύκεντρο του χωριού μας οι κάτοικοι και οι παραθεριστές.Τον
![](/sites/default/files/2023-09/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2023-09-18_11-01-24-775.jpg)
Συμμετέχοντας στη δράση που διοργανώνουν από κοινού οι δήμοι της Αττικής, το «Όλοι Μαζί Μπορούμε», η Ένωση «Μαζί για το Παιδί», με αρωγό τη συνδρομή της Περιφέρειας, ο Σύλλογος Πολιχνιατών Αθήνας π
![](/sites/default/files/2023-09/0-02-05-1a26340f11f7fdb99c05bf5794a197be1a073d3c4b205d584e6461705b7e4181_53fab3bc71312a9d_0.jpg)
Με εξαιρετική λαμπρότητα διεξήχθησαν, χθες, στο Μουσείο Μπενάκη τα εγκαίνια της έκθεσης «ΟΙ ΑΠΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΓΛΥΠΤΙΚΗΣ. Αρχαιολογικά ευρήματα από τον Παλαιό Κόσμο και τη Λέ
![](/sites/default/files/2023-10/%CE%91%CF%86%CE%AF%CF%83%CE%B1.png)
Ο Σύλλογος Αθήνας «Ο Πολιχνίτος Λέσβου» πραγματοποιεί επίσκεψη στην έκθεση «ΟΙ ΑΠΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΓΛΥΠΤΙΚΗΣ. Αρχαιολογικά ευρήματα από τον Παλαιό Κόσμο και τη Λέσβο. 2,5
![](/sites/default/files/2022-07/%CF%83.jpg)
Το Lesvos Food Fest και ο Φορέας Τουρισμού Μολύβου ξαναστρώνουν το Λεσβιακό τραπέζι από τις 13 έως τις 17 Ιουλίου 2022 παρέα με παλιούς και νέους εταίρους σε 8 περιοχές της Λέσβου.
Φέτος κα
![](/sites/default/files/2023-10/387556130_650369687183340_2794398702116333044_n.jpg)
Ταξίδι στη Λέσβο της Παλαιολιθικής περιόδου περιελάμβανε το πρωινό της Κυριακής για τα μέλη και τους φίλους του Συλλόγου Πολιχνιατών Αθήνας. Αφορμή γι' αυτή τη μοναδική ευκαιρία ήταν η επίσκεψή μα
![](/sites/default/files/2022-10/IMG-83c2ee27c5a218be915a450c0ec5a177-V_0.jpg)
Ο Σύλλογος μας των Πολιχνιατών της Αθήνας, ο Παλλεσβιακός Σύλλογος Αγίου Δημητρίου, και ο ΟΠΑΠ του Δήμου Αγίου Δημητρίου συνδιοργανώνουμε, με αφορμή την 110η επέτειο της απελευθέρωσης της Λέσβου κα
![](/sites/default/files/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-21_17-30-31-683_1.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία και ανταπόκριση από το κοινό πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2023 στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής Ημερίδα με θέμα, "Αλυκές και Πολιτιστικός Τουρισ